PENTADBIRAN KURIKULUM SMK RAJA ALI

 

 

Pengetua

:

Tuan Haji Nordin bin Mohd Noor

 

 

Penolong Kanan Tadbir dan Kurikulum

:

Puan Hajah Rohaini binti Ibrahim

 

 

Penolong Kanan Hal Ehwal Murid

:

 

 

 

Penolong Kanan Kokurikulum

:

Puan Zalelah binti Salleh

 

 

Penolong Kanan Petang

:

Puan Tang Lung Meng

 

 

Guru Kanan Mata Pelajaran  (Bahasa)

:

Puan Mazliza binti Mahmood

 

 

Guru Kanan Mata Pelajaran (Sains & Matematik)

:

Puan Siti Norazima binti Musa

 

 

Guru Kanan Mata Pelajaran (Kemanusiaan)

:

Puan Che Asiah binti Samsudin

 

 

Guru Kanan Mata Pelajaran (Teknik & Vokasional)

:

Puan Ellina Idayu binti Omar

 

 

Penyelaras Unit Bimbingan & Kaunseling

:

Puan Radiatul Hudaa binti Dollah

 

 

Timbalan Penolong Kanan Petang

:

Encik Mohd Badru Isham bin Mohd Din

 

 

 

Ketua Panitia Mata Pelajaran

 

Bidang Bahasa

Guru Kanan Mata Pelajaran  : Puan Mazliza binti Mahmood

 

 Ketua Panitia Pagi

Ketua Panitia Petang

Bahasa Malaysia

Puan Zainab binti Ab Manaf

Puan Nurfazilah binti Md Isa

Bahasa Inggeris

Puan Subatra a/p Suppramaniam

Puan Jesintha Jeyamalar  Peter Gregory

Bahasa Arab

Puan Noraihan binti Mat Nor 

-

Bahasa Cina

Puan Chew Ngan Ying

-

 

 

 

 

 

Bidang Sains & Matematik

Guru Kanan Mata Pelajaran : Puan Siti Norazima binti Musa 

 Ketua Panitia Pagi

Ketua Panitia Petang

Matematik

Puan Shanti a/p Sellamuthu

Puan Sakiah binti Hussin

Matematik Tambahan

Encik Manibalan a/l Chinna Kannu

-

Sains Teras

Puan Nor Azleena binti Hussin

Encik Mohd Syaifonazre bin Zulkefle

Fizik

Puan Khairunnisa binti Abdul Aziz

-

Kimia

Puan Siti Nabilah binti Mohd Zen

-

Biologi

Puan Ili Kamila Mokhtar binti Ihsan

-

 

 

 

 

Bidang Kemanusiaan

Guru Kanan Mata Pelajaran : Puan Che Asiah binti Samsudin

 Ketua Panitia Pagi

Ketua Panitia Petang

Sejarah

Puan Wicin a/p  Aai Been

En. Mohd Safiuddin bin Setaffa

Geografi

Encik Zailani bin Ya

Puan Nor Rozaynee binti Salam

Pendidikan Islam

Puan Siti Zubaidah binti Wahab

Pn Fakhriatun bt Omar

Pendidikan Moral

Puan Azveen Kaur a/p Jeat Singh

Cik Nur  Atiqah binti Mohd Radzi

Pend Jasmani & Kesihatan

Encik Mohd Ibrahim bin Seman

Pn Nur Adina binti Ahmadi

Pend Seni Visual

Puan Sahida binti Saidin

Encik Shahrin Azwan bin Mokhter

Pend Sivik & Kewarganegaraan

Puan Lim Siew Leay

Puan Mawarni binti Zakaria

Tasawwur Islam

En Mohd Abrar bin Mohd Noor

-

Kelas Kemahiran Quran (KKQ)

Puan Saudah binti Mohd Yusuff 

-

Pend al-Quran Sunnah (PQS)

Puan Noorhazani binti Ibrahim

-

Pendidikan Syariah Islamiah

Puan Asimah binti Derahman

-

 

 

 

 

Bidang Teknik & Vokasional:

Guru Kanan Mata Pelajaran : Puan Ellina Idayu binti Omar

 Ketua Panitia Pagi

Ketua Panitia Petang

Ekonomi Asas

Encik Ragu a/l  Ellappen 

-

Perdagangan / Perniagaan

Puan Wan Rohani binti Wan Nong

-

Prinsip Akaun

Encik Mohd Khairul bin Mohd Salleh

-

Kemahiran Hidup / RBT

Puan Zaleha binti Abdullah

Puan Nurhidayu binti Zahri

Lukisan Kejuruteraan

Puan Noorihan binti Abdul Ajis

-

PVMA Seni Kecantikan

Puan Nareha binti Mat Salleh

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TAKWIM PEPERIKSAAN DAN PENTAKSIRAN TAHUN 2016

BIL

TARIKH

PEPERIKSAAN

1.

19 Januari

Post Mortem PT3/2015

2.

22 – 26 Febuari

UPI Geografi T3

3.

23 Feb – 11 Mac

Intervensi T5

4.

29 Feb – 4 Mac

UPI Sejarah T3

5.

7 – 11 Mac

Ujian 1 T4/T2/T1/TP

Intervensi T3

6.

11 Mac

UjianPsikometrik T1

7.

28 Mac

TarikhAkhir Key-in SAPS

8.

5 April

Mesyuarat Post Mortem Intervensi T3

9.

12 April

Mesyuarat Post Mortem Intervensi T5

10.

25 – 29 April

UPI Geografi T2

11.

3 – 6 Mei

UPI Sejarah T2

12.

10 – 26 Mei

PeperiksaanPertengahanTahun (PPT) T4/T5

13.

10 Mei

UjianLisan BM / BI (T3/T2)

14.

16 Mei

UjianMendengar BM T2

15.

17 Mei

UjianMendengar BI T2

16.

18 – 26 Mei

PeperiksaanPertengahanTahun (PPT) T3/T2/T1/TP

17.

15 Jun

TarikhAkhir Key-in SAPS (ppt)

18.

19 Jun – 1 Julai

UPI Sejarah T3

19.

21 Jun

Mesyuarat Post Mortem PPT T2 / T1 / TP

20.

23 Jun

Mesyuarat Post Mortem PPT T3

21.

28 Jun

MesyuaratPst Mortem PPT T4 / T5

22.

17 – 29 Julai

UPI Geografi PT3

23.

1 – 5 Ogos

Percubaan PT3

24.

1 – 30 Ogos

UjianLisanBertutur PT3

25.

9 Ogos

UjianMendengar BM PT3

26.

10 Ogos

UjianMendengar BI PT3

27.

15 Ogos – 2 Sept

PeperiksaanPercubaan SPM 2016

28.

21 – 26 Ogos

UjianLisanTilawah

29.

21 – 26 Ogos

UjianLisanHafazan

30.

22 Ogos

TarikhAkhir Key-in SAPS (PercubaanPT3)

31.

! September

Mesyuarat Post Mortem Percubaan PT3

32.

23 September

TarikhAkhir Key-in SAPS (Percubaan SPM)

33.

19 – 23 September

UPI Geografi T1

34.

26 – 30 September

UPI Sejarah T1

35.

29 September

Mesyuarat Post Mortem Percubaan SPM 2016

36.

4 – 27 Oktober

PeperiksaanAkhirTahun T4

37.

4 – 7 Oktober

UjianLisan T1

38.

11 – 13 Oktober

PeperiksaanBertulis PT3

40.

17 - 27 Oktober

PeperiksaanAkhirTahun T2 / T1 / TP

41.

4 November

TarikhAkhir Key-in SAPS (PAT)

42.

7 Nov – 6 December

PeperiksaanBertulis SPM

43.

18 November

Mesyuarat Post Portem PAT (T4 / T2 / T1 / TP)

 

GRED PEMARKAHAN

SMK RAJA ALI, JLN IPOH, KUALA LUMPUR

 

 

MENENGAH ATAS

 (T4 &  T5)

 

MENENGAH RENDAH (TP/1/2/3)

MARKAH

GRED

 

MARKAH

GRED

90 -100

A+

 

85 – 100

A

80 -89

A

 

70 – 84

B

75 – 79

A-

 

60 – 69

C

70 – 74

B+

 

50 – 59

D

65 – 69

B

 

40 – 49

E

60 – 64

C+

 

0 - 39

F

50 – 59

C

 

 

 

45 – 49

D

 

 

 

40 – 44

E

 

 

 

0 - 39

G

 

 

 

Jawatankuasa Induk Hal Ehwal Murid (HEM)

 

Pengerusi

 

:

Tn Hj Nordin bin Mohd Noor (Pengetua)

 

 

Timbalan Pengerusi

 

:

Pn Hajah Rohaini bt Ibrahim (PK HEM)

 

 

Naib Pengerusi 1

 

:

Puan Tang Lung Meng  (PK Petang)

 

 

Naib Pengerusi 2

 

:

(PK T&K)

 

 

Naib Pengerusi 3 

 

:

Puan Zalelah binti Salleh (PK Ko)

 

 

Setiausaha

Penolong Setiausaha

 

:

Puan Shuhada binti Mohd Salleh

Puan Nurhidayu binti Zahri

 

 

AJK:

 

 

 

 

 

 

 

:

Semua Guru Kanan Mata Pelajaran

 

 

 

 

:

Semua  Penyelaras  Tingkatan

 

 

Disiplin Murid

 

:

Encik Abang Andy Zulfilda bin Abang Sahrel (Pagi)

 

 

 

 

:

Encik Mohamad Badru Isham Bin Mohd Din (Petang)

 

 

Bimbingan, Kaunseling & Kerjaya

 

:

Puan Radiatul Hudaa binti Dollah (Pagi)

 

 

 

 

:

Puan Maizun binti Rajak (Petang)

 

 

Guru Pengawas

 

:

Cik Sanqeetha a/p Kunasaikaran (Pagi)

 

 

 

 

:

Puan Salwati binti Ghazali (Petang)

 

 

Program Pend Pencegahan 

Dadah

 

Puan Nurshafinaz bt Salehudin (Pagi)

 

 

 

Puan Maizun binti Rajak (Petang)

 

 

Biasiswa & Kebajikan

    :

Puan Noorhazani binti Ibrahim(Pagi)

 

 

 

 

 

 

Encik Lawrence Tye Swee Lee (Petang)

 

 

 

SBBT

 

:

Puan Chew Ngan Ying  (Pagi)                                                            

 

 

 

 

 

:

Puan Norizan binti Zakaria  (Petang)

 

 

 

Kantin & Kedai Buku

 

 

Puan Norlita binti Hassan (Pagi)

 

 

 

 

 

:

Puan Nor Farhana binti Jamil (Petang)

 

 

 

Program 3K

 

:

Puan  Zaleha binti Abdullah (Pagi)

 

 

 

 

 

:

Pn Mawarni bt Zakaria (Petang)

 

 

 

Majlis Tingkatan

 

:

Puan Zainab binti Ab Manaf (Pagi)                                                                                     

 

 

 

 

 

:

Puan Nor Fadzilah binti Hassan(Petang)                  

 

 

 

Perhimpunan Rasmi

 

:

Cik Sanqeeta a/p Kunasaikaran  (Pagi)

 

 

 

 

 

:

Encik Mohd Badru Ishambin Mohd Din (Petang)

 

 

 

Data SSDM

 

:

Puan Rahimatun Suhaila binti Mohd Radzi (Pagi)

 

 

 

 

:

Cik Noor Hazimah binti Zainuddin  (Petang)

 

 

Pengurusan & Transformasi Asrama

 

:

Puan Saudah binti Mohd Yusuff

 

 

Program Guru Penyayang

 

:

Puan Radiatul Hudaa binti Dollah

 

 

Pengurusan Surau

 

:

Encik Mohd Abrar bin Mohd Noor

 

 

            BJKM dan Kehadiran Murid

 

Buku  Pendaftaran                     

 

:

:

Puan Shuhada binti Mohd Salleh

Puan Nurhidayu binti Zahri

Semua Guru Penyelaras

 

Sekolah Menengah Kebangsaan Raja Ali Kuala Lumpur

 

 

Analisis SPM 2013 - 2015

 

Tahun

SPM 2013

SPM 2014

SPM 2015

Peratus Lulus

76.45

77.45

75.00

Gred Purata Sekolah

5.76

5.37

5.52

 

 

 

Bilangan / Peratus Pelajar Mendapat Gred A Bagi Setiap Mata Pelajaran

 

Bil

Mata Pelajaran

SPM 2013

SPM 2014

SPM 2015

Bil

%

Bil

%

Bil

%

1

Bahasa Melayu

37

14.40

36

18.1

32

15.3

2

Bahasa Inggeris

15

5.84

19

9.5

28

13.3

3

Pend. Islam

12

7.79

10

11.5

18

18.8

4

Pend. Moral

17

21.52

18

19.4

16

17.4

5

Sejarah

33

12.89

53

26.7

29

13.9

6

Matematik

73

28.63

71

35.7

72

35.2

7

Sains

27

15.08

18

14.0

12

9.9

8

Bahasa Arab

0

0.00

0

0.00

4

21.0

9

Pend. Seni Visual

5

5.68

1

1.9

2

4.2

10

Matematik Tambahan

17

16.35

19

19.6

7

6.3

11

Perdagangan

1

0.74

0

0.00

2

2.7

12

Prinsip Perakaunan

12

30.00

24

48.8

24

44.2

13

Ekonomi Asas

5

3.88

5

8.3

7

13.0

14

Lukisan Kejuruteraan

4

22.22

3

19.9

3

15.0

15

Fizik

8

10.96

7

9.8

6

7.2

16

Kimia

11

15.28

5

7.0

4

4.8

17

Bologi

7

18.92

5

15.0

4

11.3

18

Tasawwur Islam

6

13.64

6

15.0

9

24.3

19

P. Al Quran & Al Sunnah

4

20.00

10

50.0

8

42.0

20

P. Syariah Islamiah

3

15.00

7

35.0

5

26.2

21

Bahasa Cina

1

7.69

1

6.6

5

28.2

22

MPV - Solekan & Dandanan

0

0.00

1

5.8

3

19.9

 

 

Bil Pelajar Mendapat A Bagi Semua Mata Pelajaran

 

Bilangan A

SPM 2013

SPM 2014

SPM 2015

11 A

-

-

-

10 A

2

-

-

9 A

2

2

-

Jumlah

4

2

0

 

 

 

 

 

CALON CEMERLANG SPM 2015

 

PELAJAR TERBAIK MENGIKUT ALIRAN

I.              SAINS                               :           CHEW BOON HAN                   9A 1C               (3A+ 5A 1A-)

II.             KEMANUSIAAN     :           LO BENG CHI                           6A 2B 1D         (2A+ 1A 3A-)

 

 

 

Bil

Nama Calon

Ting

Keputusan

1

CHEW BOON HAN

5 BESTARI

9A 1B    (3A+ 5A 1A-)

2

KWEH CHUN SHENG

5 BESTARI

9A 1B    (2A+ 7A 1A-)

3

CHEAM KAI ZHI

5 BESTARI

9A 1C    (1A+ 6A 2A-)

4

LIM SHANG JIE

5 BESTARI

8A 2B

5

LEE LI PIN

5 BESTARI

7A 1B 1D

6

SITI NUR FATIHAH BINTI MOHAMED ALI HANAFIAH

 5 AZAM

6A 5B

7

TAN JIA YEE

5 BESTARI

6A 3B

8

NG JOON LAM

5 CEKAL

6A 3B

9

LO BENG CHI

5 DINAMIK

6A 2B 1D

10

SITI NUR FAKHIRA BINTI MOHD ZAHIDI

5 DINAMIK

6A 1B 2C

 

 

 

 

TERBAIK MATA PELAJARAN

SPM 2015

 

Bil

Mata Pelajaran

Nama Calon

Ting

1

Bahasa Melayu

ANIS SHOFFIAH BT AHMAD

 5 AZAM

2

Bahasa Inggeris

CHEW BOON HAN

 5 BESTARI

3

Pendidikan Islam

NURUL AINI BINTI ABDUL MANAF

 5 BESTARI

4

Pendidikan Moral

CHEW BOON HAN

 5 BESTARI

5

Sejarah

ABDUL WAFI BIN HILMIN

 5 BESTARI

6

Matematik

LIM SHANG JIE

 5 BESTARI

7

Sains

CHAN JIA YAO

 5 DINAMIK

8

Pendidikan Seni Visual

MUHAMMAD FIRDAUS IRFAN BIN MD SAUFIAN

 5 BESTARI

9

Matematik Tambahan

CHAN JIA YAO

 5 DINAMIK

10

Perdagangan

NELYSA BINTI NORAZLAN

 5 GEMILANG

11

Prinsip Perakaunan

CHAN JIA YAO

 5 DINAMIK

12

Ekonomi Asas

LO BENG CHI

 5 DINAMIK

13

Lukisan Kejuruteraan

CHEN HUI YING

 5 BESTARI

14

Fizik

KWEH CHUN SHENG

 5 BESTARI

15

Kimia

KWEH CHUN SHENG

 5 BESTARI

16

Biologi

KWEH CHUN SHENG

 5 BESTARI

17

P. Syariah Islamiah

MAISARAH BINTI MOHAMMED NOOR

 5 AZAM

18

Tasawwur Islam

NELYSA BINTI NORAZLAN

 5 GEMILANG

19

P. Al Quran & Al Sunnah

NUREEN FARAHIYAH BINTI MAT SAID

 5 AZAM

20

Bahasa Arab

ANIS NABILAH BINTI MOHD RUSLI

 5 AZAM

21

Bahasa Cina

KWEH CHUN SHENG

 5 BESTARI

22

MPV - Solekan & Dandanan

NURSYAMIMI BINTI SHAMSUL

 5 JAYA

 

 

Jawatankuasa Induk Hal Ehwal Murid (HEM)

 

 

 

Pengerusi

 

:

Puan Fatimah binti Abu Bakar (Pengetua)

 

 

Timbalan Pengerusi

 

:

Encik Khir Jauhari bin Alias (PK HEM)

 

 

Naib Pengerusi 1

 

:

Puan Tang Lung Meng  (PK Petang)

 

 

Naib Pengerusi 2

 

:

Puan Saidatul Sahariah binti Sanusi  (PK T&K)

 

 

Naib Pengerusi 3

 

:

Puan Zalelah binti Salleh (PK Ko)

 

 

Setiausaha

 

:

Puan Shuhada binti Mohd Salleh

 

 

AJK:

 

 

 

 

 

 

 

:

Semua Guru Kanan Mata Pelajaran

 

 

 

 

:

Semua Ketua Penyelaras  Tingkatan

 

 

Disiplin Murid

 

:

Encik Abang Andy Zulfilda bin Abang Sahrel (Pagi)

 

 

 

 

:

Encik Mohamad Faizal bin Mohamad Johar (Petang)

 

 

Bimbingan, Kaunseling & Kerjaya

 

:

Puan Radiatul Huda binti Dollah (Pagi)

 

 

 

 

:

Puan Maizun binti Rajak (Petang)

 

 

Guru Pengawas

 

:

Cik Sanqeetha a/p Kunasaikaran (Pagi)

 

 

 

 

:

Puan Siti Nurulnadiah binti Mohd Aminudin (Petang)

 

 

Program Pend Pencegahan

Dadah

 

Puan Noor Irmawaty binti Norzamri (Pagi)

 

 

 

Puan Maizun binti Rajak (Petang)

 

 

Biasiswa & Kebajikan

    :

Puan Mazliza binti Mahmood (Pagi)

 

 

 

 

:

Encik Lawrence Tye Swee Lee (Petang)

 

 

SBBT

 

:

Puan Chew Ngan Ying  (Pagi)                                                           

 

 

 

 

:

Puan Norizan binti Zakaria  (Petang)

 

 

Kantin & Kedai Buku

 

 

Puan Norlita binti Hassan (Pagi)

 

 

 

 

:

Puan Nurhidayu binti Zahri (Petang)

 

 

Program 3K

 

:

Puan  Zaleha binti Abdullah (Pagi)

 

 

 

 

:

Guru A  (Petang)

 

 

Majlis Tingkatan

 

:

Puan Zainab binti Ab Manaf  (Pagi)                                                                                    

 

 

 

 

:

Puan Shalini a/p Balachandran (Petang)                 

 

 

Perhimpunan Rasmi

 

:

Cik Sanqeeta a/p Kunasaikaran  (Pagi)

 

 

 

 

:

Encik Mohd Badru Ishambin Mohd Din (Petang)

 

 

Data SSDM

 

:

Puan Noorhazani binti Ibrahim (Pagi)

 

 

 

 

:

Cik Nurul Shaheda binti Hashim  (Petang)

 

 

Pengurusan & Transformasi Asrama

 

:

Puan Saudah binti Mohd Yusuff

 

 

Program Guru Penyayang

 

:

Puan Radiatul Hudaa binti Dollah

 

 

Pengurusan Surau

 

:

Encik Muhammad Ihsan bin Abdullah

 

 

BJKM, Buku Pendaftaran, BJKM dan Kehadiran Murid

 

 

:

Puan Shuhada binti Mohd Salleh

En Mohd Syaifonazre bin Zulkeple